Poznaj naszą ofertę

Księga przychodów i rozchodów – założymy i poprowadzimy ją dla Twojej firmy

Podatkowa księga przychodów i rozchodów obowiązuje osoby fizyczne, spółki cywilne oraz spółki jawne osób fizycznych  wykonujące działalność gospodarczą, która nie przekracza limitu przychodów netto oraz te firmy, które nie podjęły decyzji, co do prowadzenia pełnej rachunkowości. Nie każdy przedsiębiorca ma czas i wiedzę by samemu wywiązać się z tego obowiązku  na własną rękę. Dlatego przychodzimy z pomocą.

Poprowadzimy księgowość Twojego przedsiębiorstwa, jeśli zdecydowałeś się na tę formę rozliczenia.

Nie każdy przedsiębiorca ma czas, by samodzielnie prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów. W natłoku pracy związanej z prowadzeniem działalności często właściciele firm zapominają o zamykaniu i podsumowywaniu książki przychodów i rozchodów. Dlatego przychodzimy z pomocą wszystkim, którzy pragną rozliczać się tym sposobem. Pomagamy unikać pomyłek, dbamy o terminowe prowadzenie księgi, a także na bieżąco korygujemy ewentualne błędy lub nieścisłości.

W przypadku podatkowej księgi przychodów i rozchodów sporządzimy za Ciebie:
 • ewidencję środków trwałych oraz wyposażenia Twojej firmy
 • niezbędne deklaracje podatkowe konieczne do przekazania do Urzędu Skarbowego
 • ewidencję VAT

Prowadzenie księgi przychodów i rozchodów nie jest tak proste, jak mogłoby się to wydawać. Należy tutaj dostosować się do obowiązujących przepisów prawa. Zamiast tracić swój cenny czas – powierz prowadzenie księgi doświadczonemu biuru rachunkowemu. Zlecając to zadanie nam zaoszczędzisz swój czas i pieniądze.

Pomożemy Ci w comiesięcznych rozliczeniach. Postaw na biuro rachunkowe, które załatwi wszelkie formalności za Ciebie.

Księgi rachunkowe – zapewniamy pełne prowadzenie księgowości

Jeśli zdecydowałeś się na prowadzenie księgi rachunkowej, pomożemy Ci w tym. W księgach rachunkowych należy umieszczać informacje o stanie kondycji finansowej firmy a także inne kwestie, które pozwalają określić sytuację przedsiębiorstwa. Jeśli nie wiesz, jak zająć się księgowością Twojej firmy – z przyjemnością zrobimy to za Ciebie.

Oprócz prowadzenia ksiąg rachunkowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami, zajmujemy się także m.in.:
 • sporządzaniem rocznego sprawozdania finansowego za każdy rok działalności
 • doradztwem, wspierającym prowadzenie działalności gospodarczej
 • zakładaniem planu kont oraz sporządzaniem ewidencji VAT i niezbędnych deklaracji podatkowych
 • sporządzaniem ewidencji środków trwałych oraz wyposażenia

Ryczałt ewidencjonowany – korzystna forma opodatkowania dla małych firm

Ryczałt ewidencjonowany to jedna z form podatku dochodowego, na które decyduje się część przedsiębiorców. To uproszczone opodatkowanie działalności gospodarczej, które sprawdza się w przypadku firm z niskimi kosztami uzyskiwania przychodów. Na czym polega? Ryczałt opłacany jest w zależności od przychodu, jaki uzyskuje przedsiębiorstwo. Nie ma tutaj jednak możliwości stosowania rozliczeń kosztów podatkowych. Może to przysparzać kłopotu niektórym właścicielom firmy, dlatego z pomocą przychodzi nasze biuro rachunkowe, pomagające sprawnie rozliczyć ryczałt ewidencjonowany.

Zapewniamy pełne bezpieczeństwo oraz poufność podczas wszelkich działań prowadzonych dla firm. W przypadku ryczałtu ewidencjonowanego w naszym biurze rachunkowym zapewniamy pełne rozliczenie podatku VAT i podatku dochodowego, a także prowadzenie ewidencji:
 • przychodów
 • rejestru zakupu i sprzedaży, w ramach rozliczania podatku VAT
 • wyposażenia, środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych
 • rozliczeń rocznych w zakresie podatku ryczałt

Jeśli chcesz wiedzieć, czy ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest rozwiązaniem dla Ciebie – skontaktuj się z naszym biurem rachunkowym.

Obsługa PFRON – załatwiamy wszystkie sprawy związane z PFRON

Coraz więcej przedsiębiorstw otwiera się na zatrudnianie osób niepełnosprawnych - nasze biuro rachunkowe pomoże każdemu pracodawcy w związanymi z tym obowiązkami. Właściciele firm mogą ubiegać się o dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pomożemy w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji związanej z księgowością oraz obsługą PFRON. Nasza profesjonalna obsługa okaże się być pomocną dla każdego przedsiębiorcy chcącego pomóc rozwijać się osobom niepełnosprawnym.

W ramach usług naszego biura rachunkowego możesz liczyć na to, że zajmiemy się za Ciebie:
 • pomocą w uzyskaniu dofinansowania z PFRON
 • obsługę oraz rozliczanie dofinansowań PFRON do wynagrodzeń dla pracowników niepełnosprawnych
 • prowadzenie dokumentacji rejestracyjnej oraz rozliczeniowej
 • pomoc w uzyskaniu dofinansowania przeznaczonego na wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy, przeznaczonego dla osoby niepełnosprawnej
 • sporządzanie wniosków oraz rozliczanie ich z PFRON w przypadku niepełnosprawnych pracodawców

Obsługa kadrowo – płacowa – wesprzemy Cię w prowadzeniu księgowości

Nadzorowanie wszystkich spraw płacowych oraz kadrowych wymaga czasu. To konieczność prowadzenia działań w oparciu o wszystkie bieżące regulacje prawne. Ciągłe zmiany w ustawodawstwie wymagają jego stałego monitorowania i wprowadzania zmian w trybie natychmiastowym. Dlatego niewielu przedsiębiorców może sobie pozwolić, by samodzielnie zająć się obsługą kadrowo - płacową. Z pomocą przychodzi nasze biuro rachunkowe, które wykonuje wszystkie te usługi, bazując na wieloletnim doświadczeniu i zaufaniu klientów, ale także stale uaktualnianej wiedzy.

Obsługa kadrowo – płacowa to nie tylko działania w oparciu o standardy i przepisy. To przede wszystkim aktywne wsparcie przy prowadzeniu każdego typu działalności gospodarczej. Dlatego w naszym biurze zajmujemy się m.in.:
 • prowadzeniem ewidencji Twoich pracowników
 • rejestrowaniem i wyrejestrowaniem pracowników w ZUSie
 • wprowadzaniem, aktualizowaniem oraz archiwizowaniem danych kadrowych w systemach komputerowych
 • rejestrowaniem zwolnień lekarskich
 • sporządzaniem niezbędnej dokumentacji odnośnie przebiegu zatrudnienia – umowy o pracę, zaświadczenia, świadectwa pracy
 • obsługą kontroli Państwowej Inspekcji Pracy i ZUS
 • tworzeniem umów cywilnoprawnych
 • prowadzeniem okresowych analiz czasu pracy: urlopów, zwolnień, list obecności, godzin nadliczbowych
 • sporządzaniem list płac, kartotek wynagrodzeń
 • sporządzanie PIT - 11
 • wykonywaniem rocznych rozliczeń podatkowych oraz informacji o uzyskanych dochodach i pobranych zaliczkach na podatek dochodowy
 • przygotowywaniem i przekazywaniem do Urzędu Skarbowego deklaracji przewidzianych przepisami

Odbiór dokumentów od klienta – zaoszczędzimy Twój czas

Wiemy, jak cenny jest Twój czas – dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, zapewniamy bezpłatny odbiór dokumentów bezpośrednio z Twojej firmy. Dzięki temu zachowujemy dobrą oraz sprawną wymianę informacji, jednocześnie odciążając Cię z konieczności dowozu papierów do siedziby naszego biura rachunkowego. Zapewniamy przy tym pełną dyskrecję oraz ochronę danych osobowych.

Nie musisz dowozić dokumentów do naszej siedziby. Stawiamy na pełną elastyczność, dlatego godziny odbioru dopasujemy do Ciebie. Dzięki temu my zajmiemy się księgowością, w czasie, gdy ty skupisz się na prowadzeniu swojego biznesu. Wszystkie papieru odbieramy od naszych klientów bez dodatkowych opłat. To usługa, która wliczona jest w comiesięczną płatność za usługi księgowe prowadzone przez nasze biuro rachunkowe.

Reprezentacja w urzędach – zaoszczędzimy Twój czas, załatwiając sprawy urzędowe za Ciebie

Nie wszystkie sprawy związane z prowadzeniem firmy można załatwić online. Czasem potrzebne jest np. złożenie dokumentów bezpośrednio w urzędzie. Nie musisz jednak spędzać długich godzin w kolejkach – zajmiemy się przygotowaniem pełnej dokumentacji Twojej firmy, wszystkimi sprawami księgowymi, a także reprezentacją w urzędzie. Z naszej strony możesz liczyć na pełną pomoc w redagowaniu wszelkich oficjalnych pism, pomoc w doradztwie ekonomicznym dla klienta. Zapewniamy pełną dyskrecję oraz ochronę danych osobowych.

Na życzenie bezpłatnie odbieramy dokumenty z firmy naszych klientów. Przygotowujemy odwołania od decyzji urzędów. Z naszego doświadczenia wiemy, że wielu przedsiębiorców nie zawsze wie, jak odwoływać się od wydanych przez urzędy decyzji lub w jaki sposób zajmować się prowadzonymi postępowaniami podatkowymi. Dlatego polecamy właścicielom firm, by te kwestie powierzyć naszemu zaufanemu i doświadczonemu biuru rachunkowemu. W ramach czynności objętych umową reprezentujemy naszych klientów przed:
 • Urzędem Skarbowym
 • ZUS

Rozliczanie PIT-ów – sprawnie zajmiemy się Twoim rozliczeniem podatkowym

Wszyscy podatnicy osiągający dochód zobowiązani się do rozliczania zeznań podatkowych, jednak nie każdy wie, jak prawidłowo tego dokonać. W naszym biurze rachunkowym sporządzamy oraz rozliczamy PIT-y, wypełniając za Ciebie wszystkie niezbędne dokumenty. Dzięki temu nie musisz obawiać się o ewentualne pomyłki. Wiele osób martwi się, gdy przychodzi do rozliczania zeznań podatkowych z różnych źródeł – wtedy zachodzi konieczność wypełnienia nawet kilku różnych deklaracji. Pomożemy Ci zaoszczędzić czas oraz nerwy, prawidłowo wypełniając Twoje deklaracje. Unikniesz korekt, konieczności wizyt w Urzędzie Skarbowym oraz dodatkowej pracy. Kompleksowo zajmiemy się tym za Ciebie.

Przygotujemy Twoje zeznanie roczne, rozliczymy dochody oraz prześlemy je do Urzędu Skarbowego. Profesjonalnie rozliczymy Cię indywidualnie lub wspólnie z małżonkiem, zajmiemy się także ulgami oraz odliczeniami podatkowymi, które dotyczą Twojej osoby. W naszym biurze rachunkowym zajmujemy się rozliczaniem:
 • rocznym PIT - 36 (w przypadku prowadzenia firmy oraz działalności gospodarczej)
 • rocznym PIT - 37 (w przypadku umów o pracę, zlecenie lub dzieło)
 • PIT – 36L (podatek liniowy)
 • PIT – 38 (dotyczący dochodów kapitałowych)
 • PIT – 39 (za zbycie nieruchomości)
 • PIT – 28 (od ryczałtu ewidencjonowanego)
 • specjalizujemy się w rozliczeniach dochodów z zagranicy na PIT-36 i ZG

VAT i JPK – sporządzimy za Ciebie Jednolity Plik Kontrolny

Od stycznia 2018 r. wszystkie przedsiębiorstwa rozliczające się z VAT mają obowiązek, by co miesiąc przesyłać do Ministerstwa Finansów JPK, czyli Jednolity Plik Kontrolny dokumentujący ewidencję VAT. Nie każdy przedsiębiorca ma wysoką świadomość na temat wdrażanych zmiana. Nie popełnij błędu – zaufaj naszemu doświadczonemu biuru rachunkowemu, zajmiemy się sporządzeniem JPK oraz rozliczaniem VAT za Ciebie.

Powierz nam prowadzenie Twoich usług rachunkowych, ponieważ:
 • reprezentujemy klientów przed Urzędem Skarbowym oraz ZUS-em w zakresie czynności objętych umową
 • sporządzamy i rozliczamy deklaracje podatkowe VAT
 • rozliczamy unijne transakcje
 • prowadzimy księgowość na licencjonowanych programach SAGE i RETOM
 • generujemy i sprawdzamy pod kątem merytorycznym i technicznym JPK
 • jesteśmy na bieżąco ze zmieniającym się prawem podatkowym
 • oszczędzimy Twój cenny czas, zajmując się prowadzeniem księgowości za Ciebie

Zakładanie firm – pomożemy Ci w sprawnym zarejestrowaniu Twojego biznesu

Chcesz założyć własną firmę? Jesteś na początku swojej biznesowej drogi, ale wszystkie formalności Cię przerażają? Spokojnie, nasze biuro rachunkowe pomoże Ci w tym krok po kroku. Z nami sprawnie zarejestrujesz swoje przedsiębiorstwo bez najmniejszych problemów. Doradzimy, jakie rozwiązanie podatkowe będzie najkorzystniejsze w przypadku Twojej firmy, pomożemy w wypełnieniu wszystkich niezbędnych dokumentów. Przeprowadzimy Cię przez cały proces, który związany jest z rejestracją przedsiębiorstwa, niezależnie od tego, czy jest jednoosobowa działalność czy spółka.

Zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu. Pomożemy Ci:
 • w rejestracji i prowadzeniu nowej firmy
 • obsłudze administracyjnej oraz księgowości
 • przygotowywaniu dokumentów finansowych
 • w prowadzeniu spraw kadrowo – płacowych
 • rozliczeniach VAT, JPK oraz wszelkich rozliczeniach związanych z ZUS
 • doradzając najbardziej ekonomiczne rozwiązania dla Twojego przedsiębiorstwa
Rodzaje księgowości

ZUS – kompleksowo załatwiamy wszystkie sprawy związane z ZUS

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną działalność gospodarczą, czy spółkę jawną, cywilną, z ograniczoną odpowiedzialnością, partnerską, komandytową lub akcyjną – pomożemy Ci w zakresie prowadzenia wszelkiej dokumentacji kadrowo-płacowej oraz w załatwianiu wszystkich spraw związanych z ZUS. Nasze biuro rachunkowe pomaga każdemu przedsiębiorcy oszczędzić jego czas, ale również i zmniejszyć koszty prowadzenia biznesu. Dzięki stałemu oraz profesjonalnemu nadzorowi nad dokumentacją – właściciele firmy unikają ewentualnych kar oraz konieczności wprowadzania korekt.

Nasze biuro rachunkowe uporządkuje za Ciebie wszystkie sprawy związane z dokumentacją ZUS. Oferujemy m.in.:
 • sporządzanie deklaracji rozliczeniowych przedsiębiorców i pracowników
 • zgłaszanie nowych pracowników w ZUS
 • wysyłanie zwolnień lekarskich i innych zaświadczeń łączących się z zasiłkami pracowników
 • gromadzenie i przechowywanie dokumentacji ZUS
 • elektroniczne przesyłanie deklaracji do ZUS-u
 • reprezentowanie klienta przed ZUS-em w zakresie czynności objętych umową
 • kontrolowanie prawidłowości rozliczeń z ZUS